CQUARTZ dünyanın en özel otomobil yüzey koruması...

CarPro CQUARTZ

 

Birçok kişi araçlarını korumanın bir yolu olarak carnouba mumu kadar son zamanlarda polimer bazlı sızdırmazlık ürünlerine aşinadır. Bu ürünler UV ışınları ve çevre faktörlerine karşı bir miktar koruma sağlıyor olsalar da CQuartz  ile aynı kulvarda yer alamazlar. CQ , mum ve sızdırmazlık ürünlerinin aksine patentli özel bağlama maddesi ile 3μm kalınlığında yoğunlaştırılmış SiO2 nano parçacıkları sayesinde  Ceramic Quartz kaplaması oluşturur. Dayanıklılığı aylarla ölçülen mum ve sızdırmazlık ürünlerinden farklı olarak CQuartz boya kaplamasının dayanıklılığı yıllarla ölçülür! 

CQ  nanoteknolojik seramik boya kaplama teknolojisinde bir devrim niteliğindedir.  boya kaplamasının geliştirilmesinde yüksek mukavemetlüstün çapraz bağlama kapasitesine sahip yoğunlaştırılmış nano parçacıklar tasarlanmıştır. Bu amaçla boyayı ve diğer otomobil yüzeylerini iki yıl boyunca UVA ve UVB ışınları, kir, fren tozu, demir kirleticileri, böcekler, kuş pisliği, katran ve her türlü çevresel kirleticilerden koruyacak dayanıklı, süper parlak bir kaplama sağlayan son derece sert 3D yapısını oluşturmak amacıyla yeni özel bir nano malzeme kullanılmıştır.

Bu sizin için ne anlama geliyor?

Parlaklık:
CQuartz  profesyonel ürünler arasında mevcut en zengin, en derin ve en parlak boya kaplaması olarak itibar kazanmıştır. Doğru derinlik ve parlaklık oranının yaptığı işe tutkuyla bağlı deneyimli bir satıcı tarafından yapılacak uygun düzeltme ve parlatma işlemi ile elde edilebileceği unutulmamalıdır. Ancak bu beceri isteyen işe harcanan onca saatten sonra en uygun olan uzun süreli bir koruma sağlamak ve mevcut  boya kaplamasına ekstra bir derinlik katmaktır.  

Toz ve kir dayanımı:
Arabasına daha yeni boya koruma işlemi yaptıran herkes bir kaç saat içinde araç üzerinde biriken tozları görebildiğini ve bir sürüşün ardından bile tozların hala orada durduğunu söyleyebilir. Tozlar uçup gitmek bir yana carnauba mum tabakası üzerinde birikir. Mumlara kıyasla biraz daha iyi olan polimer bazlı sızdırmazlık ürünleri ise daha temiz kalsalar bile yapışan kir ve tozlara karşı koyamazlar. CQuartz  ile toz ve kir tutma oranı mum ile karşılaştırıldığında %90’a kadar daha azdır. Tabii ki zamanla kirlenmeler olsa da boyayı daha kısa sürelerde kirli gösteren diğer ürünlerin aksine  boya kaplaması ile korunduğunda iki yıkama arasında aracınızın güzelliğinin keyfine varacaksınız. 

Demir, fren tozu ve çevresel kirleticilere karşı koruma:
Çevrenizi ve otoyolları saran havada bulunan her türlü kirletici boyanıza bir saldırı içerir. Diğer araçların frenlerinden kopan demir parçacıkları boyaya sıkışarak ve nemin parçacıkların etrafına nüfuz etmesine neden olur. Zaman içinde nem ve güneşten kaynaklanan oksidasyon süreci bu demir parçacıklarının etrafında bozulmalara yol açarak boyada mikroskopik delikler açar. CQ  boya kaplaması, kirleticilerin boya yüzeyine ulaşmasına izin vermeyen ve çok daha kolay şekilde temizlenmelerine imkan tanıyan kalın bir bariyer ile bu duruma bir son verir.

 Böceklere karşı koruma:

Her türde ve boyutta karşınıza çıkabilecek olan böcekler yüksek oranda asitli madde ihtiva ettikleri için boyanıza zarar verebilir! Yüksek hızla giden aracınızın ön kısmına çarptıklarında vücutlarındaki asidik içerik boyanıza bulaşır. Bu asidik içerik kurumadan önce dakikalar içinde klasik boya koruyucu tabakayı eriterek güneş ısısı ile boya yüzeyine yapışır. Böcek yüksek oranda asitli madde içeriyorsa birkaç saat içinde kaplamınızı asitle aşındırmaya başlar. Her seferinde neme maruz kaldıkça da daha fazla oranda asit açığa çıkarak sonunda boyanızda kalıcı bir hasara yol açar. 

Böcekler ile boya arasında yer alan 3μm kalınlığındaki CQuartz  boya kaplaması sayesinde artık böcekler boyanızda kalıcı bir hasara neden olamaz. Her şeyden önce kaplama asitlere dayanıklı olup kaplama üzerinde yıkamadan kaynaklı herhangi bir iz nadiren görülür. Bir böceğin izine rastladığınız nadir durumlarda bile boyanızın kaplamanın altında güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

Kuş pisliklerine karşı koruma:
Kullanım ömrü boyunca boyanızın görebileceği en büyük tehlike muhtemelen kuş pisliği olacaktır. Toksisite düzeyi değişiklik göstermesine rağmen kuş pisliğinin temas etmesi halinde boya koruyucu maddeyi erittiği, böylece boyaya derinlemesine işleyerek dakikalar içinde aşınmaya yol açtığı profesyoneller tarafından iyi bilinen bir gerçektir. CQuartz  boyanızda kalıcı bir hasara yol açmamaları için kuş pisliklerine karşı bir bariyer oluşturarak size bu tehlikeyi görüp ortadan kaldıracak zamanı kazandırır.

Daha kolay bakım:
Daha önce bahsettiğimiz gibi toz, kir ve kirleticiler boya üzerine sadece bir kat uygulanan mum veya sızdırmazlık ürününün aksine CQuartz  boya kaplamasının oluşturduğu bariyere yapışmaz. Kaplama üzerine yapışan kir veya tozlar ise fırçalamaya veya ovalamaya gerek kalmadan bir sonraki yıkamada ÇOK DAHA kolay temizlenir. CQuartz  mevcut diğer ürünlerin ötesinde bir kir ve su tutmama özelliği taşır. CQuartz  boya kaplamasının kendi kendini temizleme özelliği sayesinde çoğu kir yıkama sırasında hemen akar gider.

Su İtici (Hidrofobik) Özellik:
Aracınızı temiz tutmanın en önemli özelliklerinden biri suyu tahliye edecek koruyucu bir tabakasının olmasıdır.  boya kaplaması, nilüfer yaprağı etkisi yaratarak su damlalarının kolayca akmasını sağlayacak şekilde oldukça az bir kayma açısı oluşturur.     

 Hizmeti:
Yetkili  Uygulayıcınız aracınızda sadece üst katman ürünleri kullanır. Üst düzey bir oto yıkama işleminin ardından boya yüzeyinin üzerine ve altına yapışan tüm kirleri çıkarmak için son derece ayrıntılı 2-3 adımlık bir arındırma (dekontaminasyon) işlemi uygulanır.  

"Arındırma" işleminin ardından boya derinlemesine analiz edilir ve mümkün olan en yüksek parlaklığı elde etmek amacıyla yüksek teknoloji ürünü dolgu ve cila malzemelerinin en iyi kombinasyonları test edilir. Bu işlem bu seviyeye ulaşmak için tüm aracın 2 hatta bazen 3 kez cilalanmasını içerebilir. 

Boya mükemmel hale getirildikten sonra tüm parlatma yağları CarPro Eraser yardımıyla araçtan çıkarılır. CQ  boya kaplamasının boyaya tam olarak bağlanması için bu adım gereklidir. Boya %100 yağdan arındırıldığında CQ  2 kalın tabaka halinde uygulanır.

İç döşeme, cam kaplama, açılır tavan, plastik trim, parlak kaplama ve tekerlek kaplama gibi diğer hizmetler de montaj ustalarımız tarafından verilmektedir. Bu öğelerin bazıları  paketinize dâhil edilebilir veya Àlakart olarak sunulabilir. Daha fazla bilgi için  uygulayıcı yetkili bayinize danışınız.

CarPro  Uygulayıcıları en iyi kaplama uygulaması için gururla garanti veren küresel profesyoneller ağının bir paçasıdır. Bu garanti,  boya kaplamasının 2 yılı aşkın bir süre kabarmayacağı, sararmayacağı, soyulmayacağı, oksitlenmeyeceği ya da parlaklığının %20’sinden fazlasını kaybetmeyeceği hususunda garanti içerir.

İnce çiziklere karşı koruma:  

Mumlar ve sızdırmazlık ürünleri ince çiziklere karşı açıkça hiçbir koruma sağlamaz. Boyanızı yıkadığınız, kuruttuğunuz ya da boyanıza dokunduğunuz her an yüzeyin çizilme ihtimali vardır. Burada bahsettiğimiz çizikler çok ince çiziklerdir ve bunlara "girdap" adı verilir. Bu ince çizikler boyanızdaki yansıma ve derinlik olarak gördüğünüz parlaklık seviyesini belirlerler. Gözünüzden yansıyan ışığı kırarak boyanızın mat görünmesine neden olurlar. 

Uygun şekilde bakım ve temizliği yapıldığında CQuartz  boya kaplamasının bu ince çiziklere karşı etkinliği kanıtlanmıştır. Hiçbir kaplamanın çizilmez olmadığı ve sadece kaliteli yıkama eldivenleri ve kurutma havluları veya fanlarının kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Aracınızın bakımını Yetkili  Uygulayıcınıza yaptırmanızı veya yetkililerden uygun yıkama teknikleri hakkında eğitim almanızı, ayrıca oldukça yumuşak olan pelüş CarPro Merinos Yün Yıkama Eldivenleri satın almanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Münhasırlık:
Diğer kaplamaların aksine  boya kaplaması piyasadan satın alınamaz ve sadece boyanızın cilasını  ürünleri ile korumadan önce en üst düzeyde gerçekleştirebilecek yeteneğe sahip CarPro Yetkili  Uygulayıcıları tarafından yapılır.   
CQuartz  dünyada mevcut olan en özel kaplamadır.  

CarPro  Uygulayıcıları en iyi kaplama uygulamamız için gururla garanti veren küresel profesyoneller ağının bir parçasıdır. Bu garanti,  boya kaplamasının kabarmayacağı, sararmayacağı, soyulmayacağı veya oksitlenmeyeceği hususunda garanti içerir.

Teknik Özellikleri:                                                       

 • Su temas açısı: 100~110°  
 • Kayma açısı: 15~25°
 • Kalınlık:  3µm
 • Isı direnci: 575° F üzerinde
 • Artan sertlik:   2’ye kadar (mohs ölçeğine göre)
 • Tavsiye edilen çalışma sıcaklıkları: 50F - 100F

Ürün Özellikleri:

 • Diğer ürünlere kıyasla daha uzun süre temizlik ve parlaklık
 • Daha sert yüzey: İmce çizik ve bozulmalara karşı dirençli
 • Kendi kendini temizleme özelliği – Toz ve kirler yıkama ile kolayca temizlenir
 • Fazla olmayan kayma açısı sayesinde yüzey üzerinde daha az damlacık kalır
 • Fren tozu ve demir kirleticilere karşı dirençli
 • Böcek, zift ve kuş pisliklerine karşı dirençli
 • UV ışınlarına ve diğer çevresel kirleticilere karşı dirençli
 • 5 yıla kadar garanti  

Diğer Markalar

29+ Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.