Araç Seramik Kaplama ve Uygulama Merkezi Ortaklar Ootmotiv

seramik kaplama

Seramik Kaplama

Seramik Kaplama Nedir?

Oto seramik kaplama uygulaması aracın dış kaporta aksamında meydana geleN otomobil boyasında çizik , çatlak ve dökülmelerin önüne geçmek için uygulanan; boyayı koruyan ve aracın daha uzun süre ilk günkü gibi görünmesini sağlayan bir koruma yöntemidir. Seramik kaplama otomobilin boyalı yüzey direncini dış koşulların olumsuz etkilerine karşı güçlenir ve etkin bir koruma sağlar.

Seramik Kaplama ürünleri Opak (Düz) boyalı olanlarda boya yüzeyi, vernikli (Base Coat) olanlarda ise direkt olarak vernik ile etkileşime geçerek uygulandığı yüzeyin çizilme direncini ve parlaklığını artıran yeni nesil bir üründür.

Aracın boyalı dış yüzeyini kaplayan ve aracın boyasının korunmasını sağlayan cam kadar şeffaf ürünün uygulanması, pasta çizik giderici hare giderici boya koruma gibi  özel işlemlerden sonra yapılır ve profesyonellik gerektirmektedir. Araç seramik kaplama uygulaması bir çeşit boya koruma uygulaması ve boyanın ömrünü uzatan bir uygulamadır..

ORTAKLAR OTOMOTİV araca seramik kaplama uygulamasını son teknoloji ürünler kullanarak müşterilerine sunmaktadır. 

Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Seramik kaplama uygulaması ORTAKLAR OTOMOTİV kalitesi ile alanından uzman kişiler tarafından yapılır. ORTAKLAR OTOMOTİV seramik kaplama ürünleri,  aracın opak yani düz boyalı alanlarında boya yüzeyine uygulanır. Vernikli olanlar ise direkt olarak vernik ile etkileşime geçerek uygulandığı yüzeyin çizilme direncini ve parlaklığını artıran yeni nesil ürünlerdir. Aracınızın boyalı yüzey direncini dış koşulların olumsuz etkilerine karşı güçlendirir ve etkin bir koruma sağlar.

  1. Aşama: Aracın üzerinde küçük çizik, çatlak veya göçükler varsa mini onarım hizmetleri kapsamında onarılabilir. 
  2. Aşama: Uygulama öncesi kullanılmış araçlarda kil ile yüzey temizliği, pasta, cila ve hare yapılarak araç yüzeyi ortaklar otomotiv uzmanlığı ile geliştirilen ürün olan  CarPro Quartz için hazırlanır.
  3. Aşama: Alanında yetkin profesyonellerce herhangi bir alan boş kalmayacak şekilde  CarPro Quartz uygulanır.

Seramik Kaplamanın Faydası Nedir?

  CarPro Quartz; Standart pasta cila ve boya koruma uygulamasına göre araçlarda 0.20 micron tabaka ve göz alıcı bir parlaklık ve çizilme direnci arttırılmış bir boya yüzeyi oluşumunu sağlar.

  •  CarPro Quartz; Aracınızın boyalı yüzey direncini dış koşulların olumsuz etkilerine karşı güçlendirir ve etkin bir koruma sağlar.
  • Otomobilin boyalı yüzeyine su itici özellik kazandırması sayesinde kolay temizleme imkanı sağlamaktadır.
  • Aracın önceki haline kıyasla daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.
  • Otomobilin dış kaporta aksamından yağ, kir, pas, reçine, zift gibi lekeler kolaylıkla temizlenir.
  • Otomobil renginin güneş ışınları sebebi ile solmasını engeller.

Standart seramik kaplama uygulaması yüksek kalite ve güvencenin adresi araç seramik kaplama ile 2 yıl garanti kapsamındadır.

 CarPro Quartz’ı Diğer Ürünlerden Ayıran Özellik Nedir?

Self healing (Kendi kendini yenileyebilme özelliği)  sayesinde aracın fırça ile yıkanmasına bağlı olarak  dış yüzeyinde oluşan kılcal yüzey çizikleri +20 dereceden sonra  kendiliğinden yenilenebilir. Aracın dış yüzeyi ısı ile etkileşime geçtiğinde bu kılcal çizikler kendiliğinden ortadan kaybolur. Aracın boyalı dış yüzeyi eskisinden daha parlak bir görünüme sahip olur.

 CarPro Quartz uygulaması güvencesi ile 5 yıl garanti kapsamındadır.

 CarPro Quartz yetkili servislerinde alanında profesyonel olarak çalışan ekip sayesinde oto seramik kaplama işlemi yapılmaktadır. Kalitenin her zaman ön planda olduğu hizmeti ile  Türkiye ve dünyada ön plana çıkmaktadır. 

ortaklar otomotiv  uzun yıllara dayanan tecrübesi ile geliştirmiş olduğu yenilikçi hizmet konseptleriyle alanında fark yaratmaktadır. ortaklar otomotiv deneyim ve profesyonelliğin bir arada sunulduğu mini hasar onarımı, mobil parça onarımı ve oto bakım ve koruma hizmetlerinde uzmanlaşmış bir oto onarım markası ve servis zinciridir. Sürücülerin ihtiyaçlarına yönelik en etkili çözümler ortaklar otomotiv kalite ve güvencesi ile sunulmaktadır.

29+ Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.